0532 387 30 50
Türkçe English

Karın germe

Abdominoplasti olarak adlandırdığımız bu operasyonda, karında göbek çevresinde ve altında tüm yağ fazlalıklarının ve çatlakların alınması ile karın kaslarının tekrardan güçlendirilmesi gerçekleştirilir.

Operasyonun temel olarak mini ve standart olmak üzere 2 temel tipi mevcuttur. Mini tipi göbek altında cilt ve yağ fazlalığı olan olan hastalarda tercih edilirken, standart tip göbek çevresinde ve üstünde fazlalıkları olan hastalarda uygulanmaktadır. Trendplast cerrahları olarak standart tip karın germe operasyonlarında artık son zamanlarda daha popüler olan High Lat. Tens tipi tercih etmekteyiz. Bu tekniğin en büyük avantajı operasyon alanının daha konservatif tutulması böylelikle iyileşme sürecinin rahatlığı ve sonucun çok daha iyi olmasıdır. Karın germe operasyonları yaklaşık 2 - 2.5 saat kadar sürer ve bir gün kadar hastanede kalınır. Ameliyat sahasındaki drenler ise 1-2 gün içerisinde çekilir. Dikişler genelde kendinden eriyen tarzda konulur.

Yaklaşık 2 aya kadar tüm şişlikler geçip son görünüm ortaya çıkar. Her iki tip karın germe operasyonunun bir avantajı da genital bölgeninde bir bakıma yukarı doğru toparlanmasıdır. Operasyon sahasındaki tüm izler bikini bölgesi içinde kalmakta ve 6-9 ay içinde belirsiz hale gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

** Yurtdışı hastalarımız için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hastalarımızın karşılanması ve 1 günlük otel konaklaması tarafımızca sağlanmaktadır.