0532 387 30 50
Türkçe English

Meme küçültme/dikleştirme

Meme dokusu normalden fazla ve/veya sarkık olan ergenlik dönemini bitirmiş tüm hastalara meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Sadece kozmetik nedenlerle değil, fonksiyonel amaçlarla da(boyun ağriları hatta fıtıkları, sütyen kesikleri, meme altı pişikleri ve mantar enfeksiyonlari gibi) bu ameliyatlar yapılabilmektedir.

TRENDPLAST cerrahları olarak, meme dokusunun büyüklüğüne, deformasyonun boyutuna göre her tür teknikle meme küçültme ve toparlama işlemlerini gerçekleştirebilmekteyiz. Sıklıkla uyguladığimız teknik, küçük izli teknik olarak da bilinen, estetik anlamda son derece yuz güldürücü sonuçlar veren, uzun dönem kalıcı sonuçlar ortaya koyan buna rağmen oldukça limitli bir izi olan vertikal mammoplasti’lerdir.

Çok büyük ve deforme memelerde ise, ters T harfi şeklinde bir izi olan inferior pedikül, mackissock ya da serbest meme başı greftleme tekniğini kullanabilmekteyiz. Bu iz 6 ila 12 aylık süre içersinde belirgin şekilde solar. Her iki ameliyat tekniğindede süt verme ve meme başı hissiyatı üst düzeydedir.

Ameliyat süreleri tekniğe ve meme büyüklüğüne göre değişmekle beraber 2 ila 3 saat arası sürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

** Yurtdışı hastalarımız için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hastalarımızın karşılanması ve 1 günlük otel konaklaması tarafımızca sağlanmaktadır.