0532 387 30 50
Türkçe English

Sık Sorulan Sorular

1. Sağlıklı bir insanda ortalama kaç kök saç vardır?
Sağlıklı bir insanın saçlı derisinde ortalama 100-150 bin adet saç vardır, bu saçlar ayda yaklaşık 1 cm kadar uzar.

2. İnsanda günde kaç tel saç dökülür?
Sağlıklı bir insanda günde yüz adet saç dökülmesi doğal kabul edilir.

3. Saç büyüme evreleri nelerdir ?
Normal bir saç teli anagen (büyüme) katagen (geçiş evresi) ve telogen (dinlenme evresi) şeklinde bir siklüs içerisinde devinim gösterir. Saç teli kökündeki dolaşım sayesinde besleyici maddeleri bünyesine alıp büyüme devrini devam ettirir. Ardından geçiş evresini takiben aynı bölgede başka bir saç kökü için anagen safha tekrar başlamış olur ve siklüs böylelikle kendi sürecini devam ettirir.

4. Kime saç ekimi yapılır?
- Androgenik saç dökülmesi nedeniyle saçlı deride açık veya seyrelmiş alanları olan 23 yaş ve üzerindeki hastalara yapılır.
- Üzerinden belli bir zaman geçmesine rağmen o bölgede saç çıkmayan yara izlerine.
- Androgenik tip dökülmesi olan kadın hastalara.
- Eski FUT yara izlerine
- 2. Seans sıklaştırma nedeniyle
- Mantar nedeniyle oluşmuş açık alanlara

5. Ensede neden saç dökülmesi olmaz, enseden alınan saçlar tekrar dökülür mü?
Ensedeki saç kökleri androgenik hormonlara duyarlı olmadıkları için en sık görülen androgenik saç dökülmesinden de etkilenmezler. Bu nedenle bu kökler ekim için kullanılırlar. Ayrıca ekildikleri yerlerde de dökülmeme özelliğini devam ettirdikleri için, ekilen saçlar tekrar dökülmezler.

6. Üst yaş sınırı var mı?
Yeterli donör sahası olan, ciddi sağlık problemi olmayan hastalarda herhangi bir üst yaş sınırımız yoktur.

7. Kaç tane saç ekimi yapılabilir?
Açıklığın miktarı ve donör saha burada önemli etkenlerdendir. Açıklığı çok geniş olmayan ön saç bölgesi ve tepe bölgesine bir seansta ekilen 3500’ e varan kök yeterli olabilmektedir. Ancak açıklık çok fazla ve donör alanda yeterli ise toplam ekim seansı sayısı maksimum 3 ‘e kadar çıkabilir.

8. Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?
Hayır uygulanan özel anestezilerle hastamız hiç bir ağrı hissetmeden bütün işlem sırasında konforlu bir uygulama geçirmektedir.

9. Kaç saat sürer, sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Başlangıcından sonuna kadar 5-6 saat sürmektedir. Sonrasında hastalarımıza 2.günden itibaren koruyucu şampuan ve losyonla saçlarını yıkamalarını söylemekteyiz. Temiz kabukların dökülmesini takiben (7-10 gün) hastalarımız rutin aktivitelerini hiçbir kısıtlama sürdürebilmektedir.

 

 

 

 

** Yurtdışı hastalarımız için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hastalarımızın karşılanması ve 1 günlük otel konaklaması tarafımızca sağlanmaktadır.